piknik misyjny – Ukraina

Zapraszamy na „Piknik misyjny”, który odbędzie się w sobotę 25 maja od godz. 15:00 przy ul. Leczkowa 27 w Gdańsku.

Piknik misyjny to wydarzenie dla dużych i małych z pysznym jedzeniem, muzyką i zabawami dla dzieci. Wszystkie środki zebrane w czasie pikniku zostaną przeznaczone na wsparcie wyjazdu misyjnego na Ukrainę w sierpniu 2019.
Od ponad 6 lat wraz z grupą wolontariuszy z kilku trójmiejskich kościołów wyjeżdżamy na Ukrainę, aby organizować tam tygodniowe półkolonie dla dzieci, w czasie których bawimy się, uczymy, ale przede wszystkim opowiadamy o Panu Jezusie.
Po raz pierwszy zorganizowaliśmy taki wyjazd w 2013 roku. Wówczas przez pięć kolejnych dni odwiedzaliśmy różne wioseczki na Wołyniu, organizując zajęcia dla około 50 dzieci dziennie. W kolejnych latach zaczęliśmy prowadzić stacjonarne półkolonie w kilku miejscach na Wołyniu
Na Ukrainie będzie nas odwiedzać ponad 300 dzieci dziennie. Dla każdego z nich przygotowujemy zestaw robótek ręcznych, poczęstunek na każdy dzień i upominek na zakończenie półkolonii.

Naszym celem jest zebranie 8000 złotych, co pozwoli zrealizować wszystkie potrzeby związane z organizacją półkolonii. Ta kwota nie obejmuje kosztów wyjazdu wolontariuszy, którzy ponoszą je samodzielnie.
Aby nas wesprzeć, w czasie pikniku będziesz mógł zakupić kiełbaskę z grilla i skosztować specjałów kuchni z różnych krańców świata.
Będą też niespodzianki i zabawy dla dzieci oraz występy iluzjonisty Mela LaMara!.
Liczymy na piękną pogodę, weź więc ze sobą kocyk lub leżaczek!
Jeżeli nie będziesz mógł uczestniczyć w pikniku, jednak chciałbyś wesprzeć naszą inicjatywę, to prosimy i wpłaty na konto II Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdańsku: 34 1160 2202 0000 0000 2747 9807 z dopiskiem UKRAINA 2019

Do zobaczenia!
Wolontariusze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.