TAB

Trójmiejska Akademia Biblijna

welcome-view-site   www.tab.org.pl

Trójmiejska Akademia Biblijna jest młodą instytucja działająca w ramach Kościoła Baptystów na terenie Trójmiasta. Za cel stawiamy sobie upowszechnienie nauczania pierwszego kościoła czyli przede wszystkim samego Jezusa z Nazaretu oraz jego uczniów (apostołów). Interesuje nas również historia Kościoła. Chcemy również patrzeć w przeszłość i uczyć się na błędach i naśladować to, co najlepsze.

Na razie nasza działalność sprowadza się do trzech sfer:

1. Publiczne prezentacje „TAB talk” – to duże spotkania na które zapraszamy specjalistów, którzy z perspektywy swoich dziedzin mogą pomóc nam lepiej zrozumieć omawiany temat. (Nawet dobrze znany temat przedstawiony z perspektywy mało nam znanej nauki widzimy w zupełnie innym świetle.) Spotkania te mają inspirować do zadawania dalszych pytań, do rozmów i poszukiwań.
Nagrania z dotychczasowych spotkań „TAB talk” dostępne są tutaj.

2. Szkolenia mające na celu bardziej szczegółowe przybliżenie ważnych tematów. Przede wszystkim interesuje nas Biblia, która wierzymy, że jest Słowem Bożym. Chcemy ją poznać na wszystkie możliwe sposoby. W tym celu zapraszamy na systematyczne wykłady/warsztaty specjalistów, których możemy nie tylko posłuchać, ale również z nimi podyskutować.

3. Działalność publicystyczna. Chcemy popularyzować dobrą naukę w postaci pisemnej, ale również nagrań wideo. Najlepsze artykuły, zarówno własne jak i tłumaczone. Będziemy zamieszczać również nagrania wideo z rozmów z ludźmi, których odpowiedzi na trudne pytania, chcielibyśmy posłuchać. A dla spragnionych dogłębnej wiedzy postaramy się przygotować i systematycznie uzupełniać listę najlepszych książek z różnych dziedzin.


 

email   Zapraszamy do kontaktu pod adresem akademiabiblijna@gmail.com.

welcome-view-site   Zapraszamy na naszą stronę internetową.

facebook-alt   Można nas również znaleźć na Facebooku.

location    Zajęcia odbywają się w budynku Drugiego Zboru Baptystów.

info    Aktualne informacje w sekcji ogłoszenia lub na FB.

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.