Ostatnia tej wiosny Konferencja BOHATEROWIE

Gdańsk 16 kwietnia 2016  

„Bycie bohaterem? – to nie dla mnie” – prawdopodobnie większość z nas facetów odpowiedziałaby w ten sposób. „Może X lub Y . Chciałbym ale … „. Okazuje się jednak, że przyszli Boży bohaterowie to nie były jakieś orły. Pasterze, syn prostytutki, cudzołożnik. Bohaterstwo w Bożych oczach nie oznacza wcale bezgrzeszności, stawania zawsze w pierwszej linii i bycia lepszym od innych we wszystkim. To chodzenie w wierze Bogu. On chce abyś chodził w wierze, pytanie jest inne: Czy Ty równie mocno tego chcesz?
II Zbór Baptystyczny w Gdańsku oraz Instytut Rozwoju Mężczyzny zapraszają na konferencję BOHATEROWIE dla mężczyzn o Bożych pragnieniach.
Miejsce: ul. Leczkowej 27, Gdańsk
Godziny: 9:00-17:00
Wykładowcy: Daniel Masarczyk, Filip Nerc, Piotr Kapera i Bogdan Pszczoła
Koszt uczestnictwa w konferencji to 40 zł (zawiera posiłek).
Warunkiem potwierdzenia uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego: oraz wpłata 40 zł na konto: Filip Nerc – 05 2490 0005 0000 4000 0022 8192

Zapłata za dług  

Piotr Kapera  

W 2014 roku, Balal, z pochodzenia Irańczyk, został uznany winnym zamordowania mężczyzny podczas ulicznej bijatyki. W trakcie publicznego wykonania wyroku śmierci, Balal stał na szubienicy z pętlą owiniętą wokół jego szyi. Wtem stało się coś niespodziewanego. Nagle z tłumy wyłoniła się matka zamordowanego mężczyzny, która bez żadnych trudności wdrapała się na platformę. Spoliczkowała go, po czym zrobiła coś, czego nikt się nie spodziewał. Ściągnęła z jego szyi pętle i publicznie mu wybaczyła co sprawiło, że uniknął wyroku śmierci.

Rzadko się zdarza, że ktoś umrze za sprawiedliwego; prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć.
List do Rzymian 5:7

A co dopiero za grzesznika… . Czytając historię Balala bez trudu przychodzi mi na myśl, to co Jezus zrobił dla mnie. Stojąc kiedyś na szubienicy w oczekiwaniu na wyrok śmieci będący konsekwencją popełnionych grzechów, przyszedł On. I to jest niepojęte. Że to On przyszedł. Że inicjatywa była z jego strony, a nie z mojej. Przyszedł ściągając pętlę z szyi i nie kończąc na tym. Jezus sam stanął w miejscu gdzie ja powinienem stać i zapłacił Swoim życiem za mój dług.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.